Hos Folketrygdfondet forvalter vi fellesskapets midler med et langsiktig perspektiv. Vi har den siste tiden vokst som organisasjon, og er nå på jakt etter en regnskapsrådgiver som ønsker å bidra til effektiv og korrekt regnskapsføring og –rapportering.
Stillingen er nyopprettet og blir en sentral del av regnskapsteamet i Forretningsstøtte, med direkte rapportering til avdelingsdirektøren.
...
Arbeidsoppgaver
Du vil få varierte oppgaver og mulighet til å jobbe med regnskap fra A til Å. Arbeidsoppgavene vil kunne tilpasses din kompetanse og erfaring, men med vekt på:
- Behandling av fakturaer og remittering.
- Regnskapsføring og avstemming av perioder.
- Intern og ekstern rapportering og kontrolloppgaver.
- Identifisere og gjennomføre forbedringer i regnskapsprosesser.
- Bidra til implementering av nytt regnskapssystem – med mulighet for å bli superbruker.
- Ad hoc-oppgaver innen regnskap og økonomi.
Kvalifikasjoner
- Høyere utdanning innen regnskap, økonomi eller revisjon.
- Minimum 2–3 års relevant erfaring.
- God systemforståelse og erfaring med regnskapssystemer.
- Gode ferdigheter i Excel.
- Erfaring med systemimplementering er en fordel.
Hvem er du?
Vi ser etter deg som er en trygg og selvstendig lagspiller med høy grad av integritet. Du er nysgjerrig, løsningsorientert, og trives med å jobbe mot et felles mål. Ellers tror vi at du:
- Jobber strukturert og nøyaktig, med et skarpt øye for detaljer.
- Er initiativrik, effektiv og løsningsorientert.
- Ser verdien i kontinuerlig forbedring.
- Bidrar positivt til arbeidsmiljøet, og er en lagspiller.
Hva du kan forvente hos oss:
- Et engasjert og kunnskapsrikt arbeidsmiljø med dyktige og hyggelige kollegaer, preget av
samarbeid og høy etisk bevissthet - Gode muligheter for faglig utvikling.
- En ledende kapitalforvalter med et viktig samfunnsoppdrag – vi forvalter fellesskapets
sparepenger med langsiktig perspektiv. - Vi holder til i Vika, sentralt plassert i nærheten av kollektivtransport
- Det er treningsrom og sykkelparkering i bygget.
- Vi har en god pensjonsordning og flere gunstige forsikringer.
Etter søknadsfristens utløp vil det bli utarbeidet en offentlig søkerliste med navn på søkerne. Dersom du ber om å bli unntatt fra denne listen, må dette begrunnes i søknaden. Vi gjør oppmerksom på at opplysninger om søkere kan bli offentliggjort selv om søkere har bedt om å ikke bli ført opp på den offentlige søkerlisten. Blir det aktuelt, vil vi ta kontakt før offentliggjøring.
Ser dette ut som noe for deg? Send oss en søknad, gjerne allerede i dag da søknader behandles fortløpende. For mer informasjon ta kontakt med Ingrid Østli på tlf. 980 36 214 eller Robert Larsen på tlf. 948 78 163.